Rodičovská produktivita

Než jsme si pořídili děti, byli jsme s manželkou hodně aktivní. Většinou jsme byli každý večer i celé víkendy někde – badminton, lezení, fotografický kurz, turistika v horách, na cestách v cizích zemích a spousta dalšího.

Když jsme si pořídili děti, náš život se změnil. A není to mytí pokaděných zadků, co by byl ten problém. Jasně, únava není nic moc, ale to taky neni to nejhorší. Největším překvapením byla právě ztráta volného času. Svým způsobem ztráta svobody.

Nenechte se mílit, mám naše děti hrozně rád. Rád s nimi trávím čas. Ale mám i své zájmy, své cíle a nechci, aby se můj život scvrkl jen na péči o děti. A tohle jsem si půjčil z jednoho TED talku: „Až za mnou přijde jednopu moje dítě, že má nějaký sen, tak mu nechci říkat že jsem měl taky sny, ale pak přišla ona.“ A nejenom to neříkat jako výčitku, ale ani jako prostý fakt.

No a aby toho nebylo málo, tak protože jsme s manželkou na tom oba stejně, tak je volný čas dost častým bodem sváru mezi námi.

A to mě přivádí k tématu tohoto článku. Přijde mi, že dříve aktivních rodičů, kteří trpí podobnou ztrátou volného času, je hodně. Jak tohle řešíte? Jak si dělíte volný čas mezi partnery, jak si plníte své mimo-dětné cíle a sny? Chci se nad tím postupně zamyslet a tady uveřejňovat své nápady a experimenty. A budu hrozně rád, za vaše tipy a triky.

Začněte článkem Kousky volného času a kde je najít

Líbil se vám tento článek? Podělte se:
Facebooktwittergoogle_plusreddit

Napsat komentář