Nástěnka snů

Je čas dát svým snům tvar. Na přelomu roku spousta lidí bilancuje a zamýšlí se, kam chce jít v dalším roce.Právě k zaznamenání snů nebo vizí výborně slouží visionboard (nebo také nástěnka snů nebo nástěnka vizí). Visionboard má 3 primární funkce – vyjasnit a zhmotnit vaše sny, naladit na ně vaši mysl a pomoci se soustředěním a motivací.A jak si takový visionboard doma vyrobit? Připravíte materiál, připravíte svojí mysl a pak už si jen hrajete, abyste nakonec výsledek pověsili někam, kde ho každý den uvidíte.

Materiál

Nejčastěji poslouží velký papír a lepidlo, někdo má rád korkovou nástěnku a špendlíky, někdo zase digitál. Upřímně je to jedno, udělejte visionboard z čeho chcete. Krom „podkladu“ budete potřebovat ještě dostatek časopisů s fotkami a fixy (to samozřejmě odpadá u digitálu).

Mentální příprava

Dejte si chvilku a zastavte se. Najděte si klidné místo a hlavně zkuste najít klid v sobě. Teď máte čas jen pro sebe. Vypněte telefon, skype, facebook a podobně.A zamyslete se, po čem toužíte. Někomu vyhovuje systematičtější přístup, kdy si například nejdřív napíše oblasti života, které jsou pro něj důležité (jako vztahy, práce, peníze, zdraví a podobně – každý to bude mít jiné). A pak ke každé oblasti napíše různé své sny. Zkuste vymyslet spoustu snů. Nepřemýšlejte tolik nad realizovatelností, raději se trochu odvažte.

Mám pro vás několik návodných otázek:

  • Kdyby příští rok úplně všechno vycházelo jak si přejete, v čem by byl váš život na konci roku jiný, než je teď?
  • Představte si člověka, kterého obdivujete. V čem chcete být jako on/ona?
  • Jak by vypadal váš ideální den?

Tak a teď vyberte to, co chcete dát na svůj letošní visionboard. Buďte odvážní, ale ne absolutně nerealističtí. Že tam teď něco nedáte neznamená, že už to nechcete, jen že to budete chtít hned potom, tak se nebojte věci odkládat.

Výroba

Teď projděte fotky co máte k dispozici a když vás některá v souvislosti s vašimi sny zaujme, nahrubo ji vystřihněte. Může se stát, že budete v téhle fázi chtít ještě přidat nějaký sen, to vůbec nevadí, pořidejte ho. Máte pro každý sen alespoň jednu fotku? Vyskládejte je na podložku.

Zkuste se teď na moment vcítit do svého já, kterému se vše na visionboardu splnilo? Jak o sobě tohle vaše já mluví? A zapište si to. Nezapomeňte, že vašemu já už se to splnilo, takže mluví v přítomném čase.A také zkuste být co nejkonkrétnější. „Jsem zdravý“ rozveďte jak přesně to zdraví vypadá. Jak to poznáte, jak to pozná vaše okolí, jak se cítíte? Například si můžete napsat „Vůbec mě teď nebolí záda“. Máte? Tak to vyskládejte k obrázkům na podložku.

A teď si hrajte. Přesouvejte, stříhejte, můžete malovat, psát, kreslit bubliny…dovoleno je cokoliv. Když jste spokojeni, vše přilepte nebo jinak trvale přichyťte.

A poslední fáze je pověsit svůj visionboard na nějaké místo, kde ho každý den uvidíte. Ideálně ráno i večer.

Líbil se vám tento článek? Podělte se:
Facebooktwitterreddit

Napsat komentář