Rádio pro vaši hlavu

Řešil jsem takový problém: jak se soustředit, když se okolo baví lidé nebo je jinak hlučno. V kavárnách, v coworkingu a podobně. Mít jenom sluchátka na uších nestačilo a při poslouchání hudby se nedokážu plně soustředit. Až jsem objevil aplikaci brain.fm, která pouští hudbu vhodnou k soustředění.

Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, nějaké mozkové vlny a podobně. Ale dostal jsem pár doporučení a vyzkoušel. Čistě pocitově mi přijde, že to fakt funguje. Nasadím sluchátka, pustím brain.fm a zaberu se do práce, že zapomenu na čas (třeba ve 2 odpoledne se vynořím z řešení problému, že mám hrozný hlad, protože jsem ještě nebyl na obědě). Dá se to vyzkoušet zdarma, dokonce docela dlouho, a ani pak to nestojí nijak závratnou sumu. Navíc já jsem trochu googloval a našel docela výrazné slevy, tak to zkuste taky.

Ne jen soustředění, ale i šlofík nebo relaxace

Webová verze brain.fm má ještě další módy, hudba na spaní a na relaxaci. Ty jsem nezkoušel, protože s tím nemám problém ani bez hudby. Ale na mobilu je ještě mód „nap“, čili zdřímnutí, kde si nastavíte jak dlouho má hudba hrát a krátce si odpočinete. To jsem párkrát vyzkoušel, když jsem se přes den cítil hrozně unavený, a musím říct, že to bylo příjemné. Po 15-30 minutách jsem se cítil fajn odpočatý. Na mobilu je ještě hudba pro meditace, to jsem ještě nezkoušel, ale chystám se.

Asi dost podobná aplikace je focus@will. Tahle hudba nám hraje v Paper Hubu a je docela příjemná. Ale třeba brain.fm upozorňují, že nejlepší výsledek je se sluchátky a takovou zkušenost s focus@will nemám. Každopádně brain.fm se sluchátky mi funguje lépe.

Odkazy:

Líbil se vám tento článek? Podělte se:
Facebooktwitterreddit

Napsat komentář